Hypet Aqua ® Su Mikrobiyolojisi

Hypet Aqua besiyerleri, membran filtrasyon analizleri için tasarlanmıştır. Su analizleri başta olmak üzere, membran filtrasyon ile yapılabilecek tüm analizlere uygun besiyerleri ile üretilmektedir. 

Yıllardır güvenle kullanılan membran filtrasyon metodu, yüksek hacimli sıvı numunelerin analizlerinde tercih edilmektedir. Bu metot, mikrobiyolojik yükü çok az olan sıvı örneklerinde bile yüksek hacimlerde analiz yapma ve doğru sonuç alma olanağını sunar.

Sıvı örneği steril membran filtreden geçirilip, membran filtrenin besiyeri üzerine bırakılır. Besiyeri petrisi daha sonra gerekli sıcaklık ve sürede inkübasyona bırakılarak analiz tamamlanır.


Steril olarak üretilen Hypet Aqua besiyerleri, membran filtreli veya membran filtresiz olmak üzere tedarik edilebilir.
 

Hypet Aqua besiyerleri 10’lu paketler halinde, ağzı kilitli, shrinkli ve vakumlu 2 katmanlı güvenli koruma paketler şeklinde hazırlanmaktadır.

 

Kullanımı kolay, pratik ve güvenlidir. Filtrasyon işleminden sonra filtreyi besiyeri üzerine koymak yeterlidir. (Ön hazırlık, besiyerini ıslatma vs. gerektirmez.)

Güvenli ve tek aşamalı kullanım özelliği sayesinde kontaminasyon riskini minimuma indirir. 

 

Hypet Aqua besiyerlerinin kalite kontrolü akredite bir dış laboratuvar tarafından yapılmakta, istenildiği takdirde besiyerleri için analiz sertifikası verilebilmektedir.

 

Sevkiyatlar, soğuk zinciri devam ettirecek özel koliler ve buz aküleri ile gerçekleştirilmektedir.

 

Hypet Aqua ile Yapılan Başlıca Analizler

 

  

Hypet Aqua ® Su Mikrobiyolojisi

 HEMEN ARAYIN !
 WHATSAPP